Najczęściej zadawane pytania


1. Z jakich roślin przygotowuje się wywar?
Z tradycyjnych roślin - chacruna + caapi

2. Jakie są korzyści z ceremonii?
Doświadczenie ayahuaski daje nam możliwość głębokiego oczyszczenia, co może pomoc w osiągnięciu:

  • duchowego przebudzenia: poszerzenie codziennej świadomości, rozpalenie wewnętrznego światła, aktywowanie uśpionych kodów DNA
  • przypomnienia i doświadczenia bycia jednym na poziomie "wyższego Ja"
  • przyspieszonego Dojrzewania - przepracowanie ważnych kwestii - kim jestem, jaki jest mój cel w tym życiu, czym jest życie
  • przywołania i przepracowania traum i lęków
  • poczucia spokoju i wewnętrznej równowagi
  • uwolnienia od nałogów i niepożądanych zachowań poprzez zastąpienie w podświadomości negatywnego programu na bardziej przyjazny
  • wzrostu kreatywności i motywacji

Uczestnik w trakcie ceremonii zostanie przywrócony do swojego prawdziwego "Ja", zmierzy się ze swoją "ciemną stroną", swoimi ograniczeniami, lękami i traumami.
Czasami podróż ta odbędzie się poprzez odczuwanie lęku, przerażenia, bólu, mocy itp. (ale tylko do stopnia, w jakim uczestnik będzie w stanie sobie poradzić z tym doświadczeniem). Jest to niezbędne do transformacji naszej "ciemnej strony", do uzdrowienia jej.

3. Jak przygotować się do ceremonii?
Przede wszystkim należy zachować dietę. Jeśli jest to Twoja pierwsza ceremonia w życiu, polecany jest post (najlepiej taki, który już znasz i dobrze znosisz - tylko świeży sok owocowy, woda itp.) lub lekka dieta (warzywna, owocowa) na trzy dni przed przyjazdem. Ma to na celu oczyszczenie ciała i przygotowanie do jeszcze głębszego oczyszczenia podczas ceremonii. Więcej znajdziesz w zakładce Dieta.

Dobrze jest także możliwie najlepiej się wyciszyć, zmniejszyć codzienną, rutynową aktywność. Pomocna okazuje się medytacja, relaksacja, praca z misami tybetańskimi, spędzanie czasu na łonie natury, słuchanie łagodnej, wyciszającej muzyki itp.

4. Jak wyglądają ceremonie?
Nasze prace prowadzimy w dzień. Od rana, na pusty brzuszek, do wieczora. Z przerwami na pyszne, zdrowe wegetariańskie posiłki, po części przygotowane z naszego "warzywniaka" lub od lokalnych farmerów.

Otwieramy symbolicznie ceremonię rano i zamykamy wieczorem. Wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, bawimy się i przechodzimy trudne chwile konfrontując się ze swoim cieniem, lękami i traumami. Znajdujemy, nie szukamy. Dostajemy narzędzia do regularniej pracy w domu, do zmiany i trasformacji.
Wszyscy jesteśmy równi i współtworzymy przestrzeń. Grupowy proces przenika się z indywidualnym. Ja przenika się z My. Granica pomiędzy podświadomością, świadomością i nadświadomością się zaciera.
Panuje duża swoboda i samodzielność - można wyjść na spacer, wrócić do domu żeby pogadać. Można spędzić czas w samotności, kontemplacji, lub pisząc (wiersze, listy, notatki).

5. Jak wyglądają zdolności motoryczne w zakresie prowadzenia samochodu po zakończeniu warsztatu?
Można normalnie prowadzić samochód/motocykl.

6. Czy kobiety w ciąży mogą wziąć udział w warsztatach?
TAK!

7. Czy osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w warsztatach?
Nie. Zapraszamy od 25. roku życia.

8. Czy Ajałaska pomaga wyjść z depresji?
Warsztaty mogą pomóc Ci wyjść z depresji, dając narzędzia do pracy w domu, zmieniając biochemię Twojego mózgu i transformując Twój stan wewnętrzny. Ale pracę będziesz musiał wykonać Ty.

9. Czy są używane jakiekolwiek dodatki do wywaru?
Nie. Jest to czysta woda źródlana plus naturalne, dziko rosnące rośliny. Totalnie BIO.

10. Czy biorąc leki antydepresyjne mogę wziąć udział w ceremonii?
Antydepresanty należy odstawić 6 tygodni przed ceremonią.

11. Czym się różni Dieta od diety?
Rozróżniamy dwa pojęcia – "dieta" oraz "Dieta":

  • dieta oznacza dyscyplinę żywieniową, którą każdy uczestnik musi sobie narzucić i przestrzegać przed ceremonią, dla własnego bezpieczeństwa fizycznego i duchowego
  • Dieta natomiast to rodzaj głębokiej pracy z duchami roślin, wywodzący się z praktyk szamańskich Ameryki Południowej. Możemy się tylko domyślać (ponieważ wszystkie przekazy zostały skutecznie zniszczone przez wyznawców obcego Boga pustyni), że na naszych ziemiach, według starych wierzeń, wiedźmy i wiedźmini również stosowali podobne, głębokie praktyki kontaktu z roślinami uzdrawiającymi (lub Ci, parający się "czarną magią" - trującymi)

12. Czy macie coś wspólnego z New Age?
Nie znamy się na New Age, znamy się na pracy z roślinami. Ale jak chcesz, możesz dorobić do naszej pracy własną ideologię. W samej formie nasze warsztaty są neutralne, są jak czyste płótno, na którym możesz malować swoje poglądy, wiarę i filozofię.

13. Czy to jest bezpieczne?
Absolutnie tak! W tej chwili jest dostępnych coraz więcej badań naukowych na temat wpływu substancji psychodelicznych(psychodeliczny - poznający umysł). Oto niektóre z nich:
http://iceers.org/science-interest-ayahuasca.php#.VSApZVxgbx4

http://www.maps.org/research/ayahuasca

https://vimeo.com/39251248

http://www.maps.org/news-letters/v03n4/03429aya.html

Ja piłem wywar z 1000 razy i jestem absolutnie zdrowy psychicznie i fizycznie, co potwierdzają badania, które regularnie przeprowadzam.

14. Czy ayahuasca jest dla każdego?
Ayahuasca jest dla każdego, ale nie każdy jest gotowy na tak intensywne doświadczenie.

15. Czy jest się czego bać?
"Tylko" siebie samego! Nic więcej tam nie ma - tylko Ty i projekcje Twojego umysłu.

16. Czy są jeszcze jakieś badania naukowe na temat ajałaski?
Tak, mnóstwo. Ja zebrałem 77 pliki PDF z takimi badanami i udostępniam je tutaj:
LINK

Nawigacja


Newsletter


Aby otrzymywać informacje o wolnych miejscach i nowościach, wpisz się na naszą listę.(jeśli nie dochodzą nasze e-maile, sprawdź SPAM, lub dodaj kontakt@ayahuasca.org.pl do "białej listy")Nasz Blog


Unable to connect to badirama.com:80 . Error #0: stream_socket_client(): unable to connect to badirama.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known)

(c) 2015 Strona ma charakter informacyjny i wyraża prywatne poglądy autora. Organizator pokazów szamańskich w Czechach w żaden sposób nie jest związany z tą stroną. Niektóre z opisywanych roślin mogą być nielegalne.

ayahuasca, san pedro, rapee, kambo, Rapé, Kambô, ajałaska, ayahuasca polska